Interaktivne igre srijedom uvijek ispune prostorije produzenog boravka sa mnostvo smijeha ali i probude takmicarski duh. Do sada smo se zabavljali uz igre asocijacija i kvizove iz vise nastavnih predmeta, no ovaj put smo se odlucili za anagrame. Ovakve vrsta “mozgalica” ali i zagonetki koje smo rjesavali u nastavku dana, korisne su jer povecavaju sposobnost koncentracije, paznje, razumijevanja procitanog teksta te pomazu kritickom razmisljanju i ucenju. Da smo se itekako takmicili, svjedoce i bodovi koje smo pazljivo unosili u naše tabele i zbrajali ali smo na kraju igre ipak odlucili: Svi smo pobjednici!

Radionica na temu “Prevencija govora koji vrijedja, napada ili ugrozava skupine ili pojedince” odrzana je danas u prostorijama produzenog boravka. Svjedoci smo sve cesceg prisustva neadekvatnog nacina komuniciranja medju djecom skolske dobi stoga smo danas posebnu paznju posvetili pitanju granica koja se ticu prava na slobodu izražavanja mišljenja odnosno slobode govora. Iako smo na prvi pogled mali i neiskusni, o ovoj temi smo govorili vrlo mudro uz veci broj pripremljenih aktivnosti a posebno uz aktivnost kreiranja naslovne strane casopisa koji se bavi ovom tematikom. Na kraju smo prezentirali svoje radove i zakljucili da pravo na slobodu izrazavanja iskljucuje svaku vrstu izrazavanja koje potice bilo koju vrstu sukoba.