Pocket

7.4.2019. godine u JU OŠ “Porodice ef.Ramić” održano je općinsko/kantonalno takmičenje iz poznavanja saobraćajne kulture koje se sastojalo od teoretskog dijela ( testovi ), i praktičnog dijela (vožnje bicikla). Učenici naše škole nisu se ekipno plasirali dalje, dok je učenik Hamza Alihodžić osvojio prvo mjesto u kategoriji dječaka na Općini Centar.
Čestitamo takmičarima i nastavniku Samiru.Belkiću

NAGRADE ZA NAJUSPJEŠNIJE TAKMIČARE

U utorak, 09. aprila 2019. godine u prostorijama Općine Centar dodijeljene su novčane nagrade najuspješnijim takmičarima na općinskom takmičenju održanom ove školske godine. Načelnik Općine Centar gospodin Nedžad Ajnadžić čestitao je učenicima i nastavnicima, te uručio nagrade najuspješnijim učenicima. Druženje je proteklo u vedrom i svečanom raspoloženju što potvrđuje i osmijeh naše učenice sedmog razreda Aiše Huremović koja je osvojila 3. mjesto na općinskom takmičenju iz Bosanskog jezika i književnosti, Hrvatskog jezika i književnosti, Srpskog jezika i književnosti.
Još jednom upućujemo čestitke ovoj vrijednoj djevojčici i želimo još mnogo uspjeha u daljem školovanju.

12.4.2019. godine u JU OŠ “Safvet-beg Bašagić”  održano je općinsko takmičenje iz nastavnog predmeta Tehnička kultura. Učenici naše škole su ekipno osvojili 6. mjesto. Učenica Larisa Jahić se plasirala na 1. mjesto iz testova za VI razred, a Afan Avdić  je osvojio 3. mjesto iz testova za VII razred. Iz praktičnog rada naši učenici su ekipno osvojili 3. mjesto. Čestitamo takmičarima i nastavnici .Lokmić