USPJEH NE DOLAZI PREKO NOĆI

ON SE IZGRAĐUJE


8.11.2018. godine u 19:30 sati


učenici/ce II-1, II-2 i II-3 razreda i učiteljice Amna Pašić Krečar, Ifeta Šuvalija i Irnela Karić su realizovale časove TiZO  posjetivši trening  kluba „Perfekt“ u našoj školi.
Tom prilikom trener Armin Topalović i njegovi saradnici su organizovali sportsku radionicu i kraći trening karatea. Kroz razne poligone i prepreke, učenici/ce su uspjevali uraditi vježbe, koristeći biomotorička znanja. Poslušali su i predavanje o zdravoj ishrani, važnosti svakodnevnog vježbanja, pozitivnom takmičarskom duhu, pravilnom razvoju i rastu djece. Uz vježbanje i igru, sportska radionica je završila sportskim pozdravom.
Zahvaljujemo se treneru Arminu Topaloviću i njegovim saradnicima.

__________________________________________________________________________________________________

Posjeta stomatologa

09.11.2018.g učenike drugog razreda posjetila je  ekipa stomatologa iz Vrazove i izvrsila pregled zuba uz konstataciju eventualnih popravaka i neophodnih aparatića.Učenici su saslušali referat o očuvanjiu  i higijeni zuba., pravilnog načina pranja zuba i zdravoj ishrani koji je u sklopu cjeline  tjeslesnog i zdravstvenog odgoja( zdrav život). Učenici su dobili i prigodne poklone.Uz zahvalu stomatolozima, učenici su dali obećanje da će slijediti upute i savjete i redovno odlaziti na kontrole bez straha. Zahvaljujemo doktorici Amili Tunja Pasic i sestri Snježani Trstenjak.

 

__________________________________________________________________________________________________

KALENDAR PISANIH PROVJERA ZNANJA ZA GODINU 2018/19

__________________________________________________________________________________________________

ZAJEDNO - MALI I VELIKI ČUVARI OKOLIŠA
Naša škola učestvuje u projektu općine Centar i UNDP-a pod nazivom "Zajedno-mali i veliki čuvari okoliša u općini Centar". Cilj projekta je podići svijest o prikupljanju ambalažnog i EE otpada i informisanost lokalne zajednice.

_______________________________________________________________________________________

VANNASTAVNE AKTIVNOSTI UČENIKA/CA DRUGOG RAZREDA

U sklopu 3. časa TiZO učenici/ce drugog razreda sa svojim učiteljicama Amnom Pašić Krečar, Ifetom Šuvalija i Irnelom Karić realizovali su časove vannastavnih aktivnosti u velikom parku Koševo. Tom prilikom su održali međuodjeljensko takmičenje u igrama biomotoričkog znanja i vještina – skakanje u vreći, nošenje loptice u kašiki, natezanje konopca i drugih vježbi kroz razne poligone.
Svi učenici/ce su uzeli učešće u igrama i vježbama uživajući sa svojim vršnjacima. Poslije takmičenja i proglašavanja najboljih pojedinaca, učenici i učiteljice su laganom šetnjom produžili do parka Betanija gdje su posmatrajući prirodu ponovili znanje o promjenama u jesen, vremenu i radovima ljudi. Pomalo umorni i sretni izrazili su svoju radost i želju za ponovnim druženjem.

klm

.....................................................................................................................................................................

ONLINE UPIS U SREDNJE ŠKOLE U KANTONU SARAJEVO

VIŠE O TOME U VIDEU ISPOD

................................................................................................................................................................

*** KRITERIJI ZA PRIJEM UČENIKA  U PRVI RAZRED SREDNJIH ŠKOLA KANTONA SARAJEVO ***

Za više informacija kliknite ovdje za cijeli dokument

................................................................................................................................................................

OKVIRNI KALENDAR PISANIH PROVJERA ZNANJA
DRUGO POLUGODIŠTE ŠKOLSKE 2017/18. GODINE - RAZREDNA NASTAVA

................................................................................................................................................................

HJK

................................................................................................................................................................

OBAVJEŠTENJE
Redovna nastava nakon proljetnog raspusta za  školsku  2017/2018.godine počinje u UTORAK, 10.04.2018.godine .

  • Prva smjena (8:00 sati), dolaze učenici II,IV,VI i VIII razreda.
  • Druga smjena (14:00 sati), dolaze učenici I,III,V,VII i IX razreda.

DRAGI UČENICI, ŽELIMO VAM UGODAN PROLJETNI RASPUST !

...................................................................................................................................................................................................................................................

OGLAS ZA UPIS UČENIKA (ŠKOLSKIH OBVEZNIKA) U PRVI (I) RAZRED ZA ŠKOLSKU 2017.2018. GODINU

...................................................................................................................................................................................................................................................

U cilju što kvalitetnijeg pripremanja za proces interne evaluacije, od danas su dostupni i katalozi sa pitanjima koje možete preuzeti sa ovog linka

PITANJA / KATALOZI ZA INTERNU EVALUACIJU UČENIKA

...................................................................................................................................................................................................................................................

VIJEĆE UČENIKA/CA ŠKOLE
ZA ŠK.2017/2018. GODINU

  • ULOGA VIJEĆA UČENIKA/CA JE:
  • Promoviranje interesa škole u zajednici na čijem se području nalazi škola;
  • Prezentiranje stavova učenika/ca Nastavničkom vijeću;
  • Podsticanje angažiranosti učenika/ca u radu škole;
  • Informiranje školskog odbora o svojim stavovima kada ocijeni da je to potrebno ili po zahtjevu Školskog odbora, o svakom pitanju koje se odnosi na rad i upravljanje školom.
  • POSLOVNIK O RADU VIJEĆA UČENIKA

Na osnovu člana 65. Zakona o osnovnom odgoju i obrazovanju(„Službene novine Kantona Sarajevo“, br.23/17 i 33/17“) Vijeće učenika Javne ustanove Osnovne škole“Nafija Sarajlić“ Sarajevo, na sjednici održanoj 13.10.2017. godine, a uz saglasnost direktora škole je donijelo Poslovnik o radu Vijeća učenika škole.

KRITERIJI ZA IZBOR PREDSJEDNIKA VIJEĆA UČENIKA 
Predsjednik/predsjednica Vijeća učenika škole bi radio/la na:

  • promoviranju  interesa škole
  • prezentiranju stavova učenika škole
  • podsticanju angažiranost učenika u radu škole
  • informisanju organa upravljanja i rukovođenja o važnim pitanjima za učenike škole
  • vodio/la sjednice Vijeća učenika
  • Pripremao/la prijedlog dnevnog reda sjednica Vijeća
  • Učestvoao/la u diskusiji na sjednicama
  • Predlagao/la odgovarajuće mjere i zaključke iz nadležnosti Vijeća

Predsjednik/ca vijeća će imati ove moći:

  • delegirati učenike za određene aktivnosti
  • voditi diskusiju u skladu sa dnevnim redom
  • predstavljati stavove koji se odnose na rad i upravljanje Školom

Predsjednik/ca vijeća ne može:

  • birati svoje prijatelje za voditelje aktivnosti
  • dozvoljavati samo svojim prijateljima da govore na sastancima
  • zakazivati vrijeme za sastanke koje samo njemu/njoj odgova
  • baviti se pitanjima koja nisu aktuelna
  • zabraniti da se u dnevni red unesu pitanja za koja su zainteresirani i drugi članovi

Predsjednik/ca vijeća treba da je osoba:

  • raspoložen/a za saradnju
  • poštuje sebe i druge
  • marljiva
  • spremna da sluša druge
  • pokazuje razumjevanje za druge
  • da je otvorena
  • kritički promatra stvari
  • spremna da preispita sopstveno ponašanje i stavove
  • prihvata sukobe kao dio života i spremna da radi na njihovom rješenju
  • uzoran učenik u školskim aktivnostima
  • pravedna
  •  

PREDSTAVNICI VIJEĆA UČENIKA/CA
ŠKOLSKA 2017/2018. GODINA

Redni broj

Ime i prezime učenika/ce

Razred/odjeljenje/ razrednik

1.

Zejneb Balić

I-1 Amna Pašić Krečar

2.

Ajna Grdžo

I-2 Ifeta Šuvalija

3.

Zara Ganibegović

I-3 Irnela Karić

4.

Mej Fazlagić

II-1 Esmina Isaković

5.

Sajra Huseinović

II-2 Sanela Balić

6.

Lamija Salanović

II-3 Amra Hadžić

7.

Amir Memišević

III-1 Fahro Čengić

8.

Meliha Busuladžić

III-2 Natalija Abramušić

9.

Lajla Nikšić

IV-1 Lejla Mirojević

10.

Sumeja Klačar

IV-2 Alma Maslo

11.

Merjem Džindo

IV-3 Merima Čengić

12.

Nora Žarak

V-1 Nadia Lokmić

13.

Emina Mirvić

V-2 Amina Mirojević Kamenica

14.

Amina Klisura

VI-1 Alena Barlov Siddi

15.

Ajša Huremović

VI-2 Aida Đulić Agić

16.

Tajra Hrustemović

VI-3 Verica Mušović

17.

Ajsela Jahić

VII-1 Izeta Tumbul

18.

Ena Hodžić

VII-2 Aida Petković

19.

Ajna Kadrić

VII-3 Samir Belkić

20.

Mitheta Polutak

VIII-1 Safija Husić

21.

Ajdin Bolić

VIII-2 Lejla Krvavac

22.

Azra Farah Behrić

VIII-3 Suzana Timarac

23.

Adin Salamović

IX-1 Edina Konak

24.

Emin Hasanović

IX-2 Esma Fazlagić Idrizović